Koloběžky

Koloběžky

Je mnoho důvodů, proč sáhnout po koloběžce. Koloběžky byly dlouhou dobu ukryty ve stínu horských kol. Tento charakteristický pohyb vám však může nabídnout i něco víc, než klasické kolo. Proč si pořídit kolobněžku?

Koloběžka do terénu

  • Skladný dopravní prostředek (do města i do terénu)
  • Vozítko pro zábavu
  • Posilování zábavnou formou
  • Letní trénink pro běžkaře
  • Hračka pro dítě
  • S freestyle koloběžkou budete cool
  • Rehabilitace při problémech se zády
  • Koloběžka je pro všechny!

Koloběžka - lepší než posilovna

Koloběžky jsou skvělým posilovacím trenažerem, který už vyléčil nejednoho „plotýnkáře“. Při výletu na koloběžce aktivně posilujete celé zádové svalstvo ,svaly stehen, lýtek, i břicha. Na jednom km stihnete 150 až 200 odrazů, což dá kolem 2000 na 10 kilometrech. To je při sportovní jízdě záležitost 1/2 hodiny. Takové množství pohybů celého těla není nikdo schopen odcvičit na žádném statickém trenažeru v tak krátké době a s takovým účinkem a to ještě zábavnou formou.

Pravidelnou jízdu na koloběžce doporučujeme všem lidem se sedavým zaměstnáním a bolesti zad, způsobenou ochablostí zádového svalstva.

Jakou koloběžku

Pokud nevíte, jakou koloběžku si koupit, využijte přehlednou navigaci v levém menu našeho e-Shopu. Najdete zde turistické koloběžky, menší koloběžky pro děti, koloběžky uzpůsobené do města, nebo praktické skládací koloběžky. V nabídce HOPsej.cz nechybí ani odolné terénní koloběžky, pro lehčí i náročnější terén.
Věříme, že u nás najdete tu pravou koloběžku, která Vám bude přinášet radost mnohonásobně déle, než garantuje její pětiletá záruka.

Moderní historie koloběžky

Toto sportovní odvětví vzniklo v 70-tých letech v Československu zřejmě v Rožnově pod Radhoštěm jako významná složka suchého letního tréninku lyžařů běžců a sdruženářů sportovní školy. První koloběžky se zde vyráběly ze starých vyřazených školních lavic.

Trhni si nohou!

Největší reklamu tomuto sportu udělal nejspíše Exrožnovák Čecho-australan Petr Krhůt, který se v roce 1997 rozhodl přejet na koloběžce napříč Austrálií přes všechna klimatická pásma v délce 6400 km. Toto rozhodnutí úspěšně zrealizoval ještě v roce 1997 s velikým ohlasem australských obyvatel. Jízda trvala necelé 4 měsíce. Z pocitu dobře vykonané práce se mu v hlavě zrodil nápad pokořit také rodnou Evropu. Po roce příprav byla v červnu 1999 odstartována v Rožnově pod Radhoštěm expedice „Napříč Evropou za 99 dní“ vedoucí ze severního polárního kruhu až k moři na jihu Španělska v délce 4300 km. Severní části se zúčastnil také nestor rožnovských koloběžkářů Honza Zubek, který propagoval toto sportovní odvětví v osmdesátých letech v Americe (vlastník rychlostního rekordu na koloběžce a to 108 km/hod). Tato expedice byla vybavena také naší koloběžkou, která byla expedici dodány jako testovací kus. Testy dopadly výborně až na jednu maličkost !? Na koloběžce totiž nebyl namontován alarm s imobilizerem (chyba výrobce), takže byl stroj v nestřežené chvíli v Paříži ukraden (asi proto, že byl nejlepší).

Hlavně nezapomeňte na koloběžkařský pozdrav TRHNI SI NOHOU!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info