E-Twow Booster ES

Hodnocení produktu: 4.71/5 (7x)

Vaše hodnocení:

Dostupnost: Sklad

Patří k nejlepším ultralehkým a ultra kompaktním koloběžkám do města na světě. Booster ES je nástupcem modelu Booster V. Váží pouhých 11,6 kg, dosahuje rychlosti až 30 km/h a má dojezd až 30 km. Čtěte více

Výrobce: E-TWOW

19990 Kč s DPH

34045 Kč s DPH Sleva 14055 Kč

Našli jste lepší cenu?

Nejlepší ultralehká městská koloběžka do 20 000 Kč!

Booster ES je ultralehký městský model vyráběný evropskou značkou E-Twow. Bezpochyby se jedná o jeden z modelů, které poskytují nejlepší poměr mezi hmotností, skladností, výkonem, komfortem a cenou.

Celá řada Booster je jasnou rozumnou volbou pro městské prostředí. Navzdory své muší váze zvládnou tyto koloběžky i těžší jezdce a poskytují vynikající výkonnostní parametry.

Nabízejí dostatek pohodlí díky odpružené zadní a přední nápravě a extrémní skladnost díky důmyslnému skládacímu mechanismu a madlům.

Jsou bezúdržbové a mají dokonce systém rekuperace brzdné energie (KERS). E-Twow Booster ES je stále jedním z nejlépe vybavených modelů a díky slušnému výkonu a kvalitní baterii jej doporučujeme pro jezdce do 100 kg.

Stejně jako jeho předchůdce má nový silikonový povrch nášlapné plochy, který lze snadno čistit vlhkým hadříkem, zesílenou skládací rukojeť, u které je odstraněn problém s občasným vyskočením pojistného kolíku, ale hlavně vyniká skládacím mechanismem, který se mnohem snadněji ovládá. Lze jej ovládat i rukou a jeho skládací páčka je zajištěna magnetem.

Využití a praktičnost

E-Twow Booster ES je bezpochyby jednou z nejpraktičtějších koloběžek na světě. Jejím jediným cílem je být nejlepším modelem pro městské prostředí a tento cíl se daří plnit na sto procent. Nemůžete sice očekávat, že s ní budete pohodlně jezdit na dlouhé vzdálenosti mimo město, neboť její terénní schopnosti jsou minimální. To však rádi obětujete, protože ve městě nic z toho jednoduše nepotřebujete. Ve městě je důležitá nízká hmotnost, obratnost, skladnost a odolnost vůči horšímu stavu vozovek a chodníků. Když k tomu přidáte dostatečný výkon, dojezd a naprostou bezúdržbovost, získáte v modelu E-Twow Booster ES ideální stroj, který v této váhové kategorii prakticky nemá konkurenci.

Díky plným kolům z patentovaného materiálu nemůžete dostat defekt, mají dostatečnou přilnavost, a co je nejdůležitější, jsou odpružená na přední i zadní nápravě, takže jízda je stále dostatečně pohodlná i do městského prostředí.

Na celé řadě těchto koloběžek je obzvláště skvělá její skladnost. Koloběžku lze složit za méně než deset sekund (a také rozložit) do minimální velikosti, takže je pak menší než malý kufr. Vejde se například pod židli v kavárně, pod sedadlo v autobuse nebo ve vlaku a do kufru běžného auta se jich vejde hned několik. Ve složeném stavu je široká 15 cm, vysoká 33 cm a dlouhá asi jeden metr, takže se vejde opravdu téměř kamkoli. To nelze říci o žádné jiné elektrické koloběžce s odpružením a podobnými parametry. Velmi praktická je také tyč řízení, která je snadno výškově nastavitelná a díky rychloupínání se během několika sekund přizpůsobí jak malým, tak vyšším jezdcům.

Výkon a dojezd

Booster ES má výkon 500 W, což je vzhledem k jeho hmotnosti pouhých 11,6 kg vynikající hodnota.

Spodní platforma ukrývá 36 V Li-Ion baterii s kapacitou 7,8 Ah, což odpovídá uložené energii 280,8 Wh. Tato kombinace výkonu a baterie postačuje na dojezd až 30 km, což je vzhledem k váhové kategorii vynikající hodnota.

Pokud však cena není jediným rozhodujícím parametrem, doporučujeme za menší příplatek vyzkoušet také model GT SL. Nabízí o 33 % vyšší výkon baterie a pracuje s ještě vyšším napětím, díky kterému nabízí také vyšší výkon až 700 W, což pocítíte zejména při stoupání do kopce. Tento model se svými parametry patří ke světové špičce, a pokud vážíte do 100 kg, bude vám bohatě stačit.

Vzhledem k výše uvedenému výkonu a parametrům doporučujeme model Booster ES jezdcům do 100 kg, pro které bude tato koloběžka dostačující. Jeho výkon vám umožní dosáhnout rychlosti až 30 km/h, což je ve městě více než dostačující. Tento model zvládne i menší stoupání.

Pohodlí

Mnoho zákazníků má obavy z plných kol kvůli méně pohodlné jízdě. E-Twow však používá plné pneumatiky vyrobené z patentovaného materiálu, který sice není tak pružný jako pneumatiky plněné vzduchem, ale přesto pruží, a hlavně mají dobrou přilnavost.

Překvapivě právě tato kola přispívají k celkovému pohodlí, protože jsou odolná proti defektům. Jako jezdec máte mnohem větší jistotu a radost z jízdy, protože víte, že vždy dorazíte do cíle včas a nemusíte myslet na tlak v pneumatikách nebo se obávat defektu. To samo o sobě má velkou hodnotu, protože u modelů s pneumatikami plněnými vzduchem jsou průrazy duší ve městě velmi časté.

Pokud jezdíte denně, ušetří vám tyto pneumatiky možná nejeden defekt měsíčně. Kromě toho má E-Twow Booster ES odpružení předních i zadních kol, což přispívá nejen k pohodlí, ale také k bezpečnosti. Díky odpružení nespadnete z koloběžky, pokud náhodou narazíte na výmol nebo jinou nerovnost. Přední i zadní pružiny jsou snadno vyměnitelné a máme je skladem. Doporučujeme je vyměnit přibližně po 3000 km.

Zadní pružina má nastavitelné předpětí, takže ji můžete přizpůsobit hmotnosti jezdce a tím změnit světlou výšku koloběžky.

K pohodlí přispívá také automatické přední osvětlení se senzorem, přehledný displej, tempomat, extrémně nízká hmotnost, a především naprostá bezúdržbovost. Nemusíte se o nic starat, stačí ji nabít a jezdit. Dokonce i přední brzda je elektromagnetická, takže se o ni nemusíte starat, seřizovat ji nebo měnit brzdové destičky, ale také se při brzdění dobíjí baterie.

Samotný jízdní komfort je v této váhové kategorii nadprůměrný, i když se samozřejmě nevyrovná modelům se vzduchovými nebo olejovými tlumiči. Takové modely však v této váhové kategorii vůbec neexistují. Absolutní špičkou je pohodlí, které tato koloběžka nabízí. Nevyžaduje nic víc než nabíjení a příležitostnou kontrolu.

K pohodlí přispívá také výškově nastavitelná tyč řízení, takže koloběžku lze snadno přizpůsobit jezdcům různé výšky a jízdu si tak může užít celá rodina

Bezpečnost

Velkou výhodou je integrované automatické osvětlení se senzorem, takže nemusíte myslet na zapínání světel. Je dostatečně silné, abyste vás bylo vidět nejen v noci, ale i za šera.

Odpružený podvozek je obrovskou výhodou ve prospěch bezpečnosti, protože vás zachrání v situacích, při kterých by jízda s neodpruženým podvozkem nepochybně vedla k havárii. Podvozek si například poradí s menšími výmoly nebo nerovnostmi, kterých si při rychlejší jízdě ne vždy stihnete všimnout.

Je však třeba poznamenat, že má své specifické bezpečnostní nevýhody, které je třeba při jízdě zohlednit. Výrobce vsadil na extrémně nízkou hmotnost a zároveň chtěl dosáhnout maximální skladnosti a bezúdržbovosti. Tyto koloběžky jsou tak světovou jedničkou v nízké hmotnosti, ale někde se úspora hmotnosti projevit musela. Koloběžka tak nemá klasickou přední mechanickou brzdu, ale pouze elektromagnetickou přední brzdu, která však poměrně účinně brzdí přední kolo, a zároveň dobíjí baterii.

Brzdný účinek lze dobře dávkovat pomocí brzdové páčky, ale vyžaduje to trochu cviku a předvídavosti, takže doporučujeme jezdit prvních několik kilometrů se zvýšenou opatrností, dokud si na tento způsob brzdění nezvyknete. 

Zadní kolo se brzdí přitlačením nohy na blatník, přičemž tento způsob brzdění je překvapivě účinný a zadní kolo můžete snadno zcela zablokovat přes blatník. Opět to vyžaduje trochu cviku, ale jakmile si na to zvyknete, je to zcela přirozené a s trochou předvídavosti a jezdeckého citu můžete koloběžku bezpečně zastavit.

Design

Design celé řady Booster je přísně podřízen funkčnosti, minimální možné hmotnosti a skladnosti. Koloběžka se proto vzdala některých designových prvků a používá základní tvary a industriální vzhled. Minimalistické rozměry a hmotnost si vyžádaly minimalistický design využívající základní tvary, které však působí uceleným dojmem, na který si rychle zvyknete.

Kabeláž je integrovaná do těla koloběžky (s výjimkou brzdového lanka), je vedena v řídítkách a uvnitř koloběžky, takže minimalistický design není narušen změtí volných kabelů.

Displej, jeho ovládací prvky a přední světla jsou přehledně umístěny tak, aby byly po ruce i během jízdy. Díky své skladnosti je koloběžka neuvěřitelně kompaktní a ve složeném stavu vypadá opravdu elegantně. Skvěle proto vypadá i v restauraci nebo kavárně, kam dokonale zapadne a nepůsobí nevhodně ani nepatřičně. Díky svému designu vypadá ještě lehčí, než ve skutečnosti je, a náhodný pozorovatel si na první pohled ani nevšimne, že se jedná o výkonnou koloběžku s vlastním pohonem, a zařadí ji spíše mezi klasické odrážecí koloběžky.

Naše hodnocení

Celá řada koloběžek od výrobce E-Twow patří mezi naše nejoblíbenější a nejprodávanější koloběžky. Jedná se bezpochyby o nejlepší ultralehké elektrické koloběžky do města na světě. V této hmotnostní a výkonnostní kategorii nemají přemožitele, ze stovek výrobců je v této kategorii nikdo nepřekonal a pravděpodobně ani v dohledné době nepřekoná.

Společnost E-Twow se již deset let specializuje na ultralehké koloběžky, a proto má v této kategorii největší zkušenosti. Na rozdíl od jiných značek se zaměřují pouze na to, v čem jsou nejlepší, a proto věříme, že budou této kategorii ještě dlouho kralovat.

TBooster ES je nejlepší ultralehká elektrická koloběžka na světě do 20 tisíc. Absence mechanické brzdy je obrovskou výhodou z hlediska údržby, která je u tohoto modelu prakticky nulová, ale klade poněkud vyšší nároky na jezdce, jeho schopnost předvídat a v případě potřeby zapojit brzdění zadním kolem.

Velkou výhodou je také originální příslušenství přizpůsobené koloběžce, jako je praktický držák pro snadnější přenášení, batoh pro přenášení koloběžky na zádech s kolečky (lze jej táhnout za sebou jako zavazadlo), praktická kapsa na řídítkách (například na nabíječku nebo peněženku) nebo držák na mobilní telefon. Můžete také přidat druhou nabíječku, abyste měli jednu doma a druhou například v práci.

O kvalitě této řady svědčí i to, že ji od E-Twow kupují a pod svým jménem prodávají i další značky, protože samy koloběžku těchto parametrů vyrobit nedokážou – například SXT (Německo), Uscooters (USA), Zoom (Asie), Powero (střední Evropa). 

O značce

E-Twow patří mezi nejstarší značky elektrických koloběžek na světě, elektrické koloběžky totiž vyrábějí už deset let. Jde o jednu z mála značek, které sídlí v Evropě, konkrétně v Německu nedaleko Stuttgartu a v Rumunsku. Zakladatelem značky je Dr. Sorin Sirbu, který dodnes osobně dohlíží na výrobu, která probíhá stejně jako u ostatních značek v Číně. Na E-Twow je úžasné, že i po deseti letech následují svůj původní cíl - vyrábět nejlepší ultra-lehké elektrické koloběžky do města. Možná i díky tomu, že se nenechali zlákat do nových segmentů své koloběžky neustále zdokonalují a ty jsou každým rokem vždy o trošku lepší a spolehlivější. Postupnou evolucí se dopracovali k modelům, které nemají na světě konkurenci a v poměru váha / výkon / pohodlí / skladnost nenašli přemožitele. Prodávají se ve více než 40 zemích světa a soustředí se i na ekologický aspekt výroby. S E-Twow udržujeme dlouhodobě výborné vztahy a vidíme, že pracují s nadšením a s přesvědčením o ekologické smysluplnosti osobní elektromobility.

Výkonnostní parametry, hodnoty udávané výrobcem Voltride: 

  • Hmotnost s baterií 11.6 kg 
  • Doba nabíjení 4 h 
  • Max. rychlost 30 km/h 
  • Špičkový výkon 500 W 
  • Dojezd 30 km 
  • Baterie 36V 7,8Ah 280,8Wh
Barva: Černá, Bílá, Šedá
Rychlost (km/h): 30
Hmotnost: 11,3
Dojezd (km): 30
Výkon (W): 500
By use: For adults, For kids, Folding, City

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Alternativní produkty

Povolte prosím YouTube videa a cookies

Cookie consecMomentálně jsou blokovány všechny skripty, včetně vložených youtubových videí s našimi produkty. Pro bezproblémový chod prosím povolte všechny cookies.

E-shop HOPsej.cz přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na e-shopu připravujeme jeho obsah a podle toho vám zobrazujeme nabídky a produkty o které máte zájem. 

Toho docilujeme používáním souborů cookies a dalších síťových identifikátorů, které mohou obsahovat osobní údaje. My a partneři máme k těmto údajům na vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Kliknutím na tlačítko „Přijmout všechny soubory cookie" vyjádříte svůj souhlas s užitím souborů cookies a s užitím a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Níže najdte podrobné informace:

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení