E-Twow GT SL

Hodnocení produktu: 4.33/5 (9x)

Vaše hodnocení:

Dostupnost: Srpen - předobjednávka

Patří k nejlepším ultralehkým a ultra skladným koloběžkám do města na světě. Nic lepšího v poměru hmotnost/výkon/cena na světě nenajdete. Váží pouhých 13,2 kg, dosahuje rychlosti až 35 km/h a má deklarovaný dojezd až 41 km. Čtěte více

Výrobce: E-TWOW

27480 Kč s DPH

34045 Kč s DPH Sleva 6565 Kč

Našli jste lepší cenu?

Nejlepší ultralehká koloběžka do města na světě!

Tato koloběžka je nově vybavena technologií Bluetooth, kterou lze připojit k aplikaci E-TWOW Connect v telefonu. Chcete-li koloběžku spárovat s aplikací, musíte se nejprve ujistit, že je v telefonu aktivována funkce Bluetooth a že je koloběžka zapnutá a v dosahu. Po navázání spojení budete mít přístup k následujícím funkcím: Nastavení rychlostního limitu, zapnutí a vypnutí světel, aktivace funkce rozjezdu z místa a uzamčení koloběžky. Další funkce budou přidávány postupně.

Připravte se na lepší zážitky z jízdy s touto chytrou aplikací s připojením Bluetooth!

Elektrická koloběžka GT SL je ultralehký městský model vyráběný evropskou značkou E-Twow. Jedná se o nástupce modelu GT SE. Bezpochyby se jedná o jeden z modelů, které poskytují nejlepší poměr mezi hmotností, skladností, výkonem, komfortem a cenou.

Celá řada koloběžek E-Twow je jasnou a rozumnou volbou do městského prostředí. Navzdory své muší váze uvezou tyto koloběžky i těžší jezdce do 110 kg a poskytují vynikající výkon.

Poskytnou také dostatek pohodlí díky odpružené zadní a přední nápravě a extrémní skladnost díky důmyslnému skládacímu mechanismu a madlům. Jsou bezúdržbové a mají dokonce systém rekuperace brzdné energie (KERS). Díky pořádnému výkonu až 700 W a kvalitní velké baterii s články přímo od E-Twow uvezou jezdce až do 110 kg a poradí si i s prudšími stoupáními. Pokud hledáte malou, lehkou a praktickou koloběžku do města, je tohle to nejlepší, co si můžete koupit.

Využití a praktičnost

GT SL je bezpochyby jednou z nejpraktičtějších koloběžek na světě. Jejím jediným cílem je být nejlepším modelem pro městské prostředí a tento cíl se daří plnit na sto procent. Nemůžete sice očekávat, že s ní budete pohodlně jezdit na dlouhé vzdálenosti mimo město, neboť její terénní schopnosti jsou minimální. To však rádi obětujete, protože ve městě nic z toho jednoduše nepotřebujete. Ve městě je důležitá nízká hmotnost, obratnost, skladnost a odolnost vůči horšímu stavu vozovek a chodníků. Když k tomu přidáte dostatečný výkon, dojezd a naprostou bezúdržbovost, získáte v modelu GT SL ideální stroj, který v této váhové kategorii prakticky nemá konkurenci.

Díky plným kolům z patentovaného materiálu nemůžete dostat defekt, mají dostatečnou přilnavost, a co je nejdůležitější, jsou odpružená na přední i zadní nápravě, takže jízda je stále dostatečně pohodlná i do městského prostředí.

Na celé řadě těchto koloběžek je obzvláště skvělá její skladnost. Koloběžku lze složit za méně než deset sekund (a také rozložit) do minimální velikosti, takže je pak menší než malý kufr. Vejde se například pod židli v kavárně, pod sedadlo v autobuse nebo ve vlaku a do kufru běžného auta se jich vejde hned několik. Ve složeném stavu je široká 15 cm, vysoká 33 cm a dlouhá asi jeden metr, takže se vejde opravdu téměř kamkoli. To nelze říci o žádné jiné elektrické koloběžce s odpružením a podobnými parametry. Velmi praktická je také tyč řízení, která je snadno výškově nastavitelná a díky rychloupínání se během několika sekund přizpůsobí jak malým, tak vyšším jezdcům.

Výkon a dojezd

E-Twow GT SL disponuje výkonem až 700 W, což je vzhledem k hmotnosti koloběžky pouhých 13,2 kg vynikající hodnota.

Tato koloběžka se nezalekne ani prudšího stoupání a její výkon je dostatečný i pro těžší jezdce. V poměru hmotnost/výkon se jí nic nevyrovná.

V nášlapné ploše je umístěna Li-Ion baterie s napětím 48 V a kapacitou 7,8 Ah, což odpovídá uložené energii 374,4 Wh. Články této baterie pocházejí přímo z dílny E-Twow. Tato kombinace výkonu a baterie stačí na dojezd až 41 km, což je zcela dostačující.

Tento model patří ke světové špičce a vydrží vám po mnoho let. Vzhledem k výkonu a parametrům doporučujeme model GT SL jezdcům pouze do 110 kg, protože to je konstrukční limit těla koloběžky. Pokud vážíte méně, o to více si užijete její výkon nejen na rovině, ale i v prudších stoupáních. Tam, kde jste si museli u Boosteru V pomáhat nohou, zrychluje GT SL ještě rychleji a často ani nepotřebujete její plný výkon. Umožňuje maximální rychlost až 35 km/h, což je pro město více než dostačující.

Pohodlí

Mnoho zákazníků má obavy z plných kol kvůli méně pohodlné jízdě. E-Twow však používá plné pneumatiky vyrobené z patentovaného materiálu, který sice není tak pružný jako pneumatiky plněné vzduchem, ale přesto pruží, a hlavně mají dobrou přilnavost.

Překvapivě právě tato kola přispívají k celkovému pohodlí, protože jsou odolná proti defektům. Jako jezdec máte mnohem větší jistotu a radost z jízdy, protože víte, že vždy dorazíte do cíle včas a nemusíte myslet na tlak v pneumatikách nebo se obávat defektu. To samo o sobě má velkou hodnotu, protože u modelů s pneumatikami plněnými vzduchem jsou průrazy duší ve městě velmi časté.

Pokud jezdíte denně, ušetří vám tyto pneumatiky možná nejeden defekt měsíčně. Kromě toho má E-Twow GT SL odpružení předních i zadních kol, což přispívá nejen k pohodlí, ale také k bezpečnosti. Díky odpružení nespadnete z koloběžky, pokud náhodou narazíte na výmol nebo jinou nerovnost. Přední i zadní pružiny jsou snadno vyměnitelné a máme je skladem. Doporučujeme je vyměnit přibližně po 3000 km.

Zadní pružina má nastavitelné předpětí, takže ji můžete přizpůsobit hmotnosti jezdce a tím změnit světlou výšku koloběžky. K pohodlí přispívá také automatické přední osvětlení se senzorem, přehledný displej, extrémně nízká hmotnost, a především naprostá bezúdržbovost. Nemusíte se o nic starat, stačí ji nabít a jezdit. Dokonce i přední brzda je elektromagnetická, takže se o ni nemusíte starat, seřizovat ji nebo měnit brzdové destičky, ale také se při brzdění dobíjí baterie.

Samotný jízdní komfort je v této váhové kategorii nadprůměrný, i když se samozřejmě nevyrovná modelům se vzduchovými nebo olejovými tlumiči. Takové modely však v této váhové kategorii vůbec neexistují. Absolutní špičkou je pohodlí, které tato koloběžka nabízí. Nevyžaduje nic víc než nabíjení a příležitostnou kontrolu.

K pohodlí přispívá také výškově nastavitelná tyč řízení, takže koloběžku lze snadno přizpůsobit jezdcům různé výšky a jízdu si tak může užít celá rodina. Model GT SL má delší platformu, díky níž je jízda ještě pohodlnější než u modelů s kratší platformou, protože poskytuje více prostoru pro nohy a o něco větší stabilitu. Kromě toho má GT SL nový povrch platformy, který je vyroben ze silikonu a na rozdíl od jiných modelů jej lze snadno čistit vlhkým hadříkem.

Má také novější a výrazně vylepšený systém skládání, který lze snadno ovládat i rukou, a skládací páčka je zajištěna magnetem. K jízdnímu komfortu přispívá také zadní bubnová brzda, která skvěle doplňuje přední rekuperační brzdu, ovládáse  klasickou páčkou podobně jako brzda jízdního kola.

Bezpečnost

Velkou výhodou je integrované automatické osvětlení se senzorem, takže nemusíte myslet na zapínání světel. Je dostatečně silné, abyste vás bylo vidět nejen v noci, ale i za šera.

Odpružený podvozek je obrovskou výhodou ve prospěch bezpečnosti, protože vás zachrání v situacích, při kterých by jízda s neodpruženým podvozkem nepochybně vedla k havárii. Podvozek si například poradí s menšími výmoly nebo nerovnostmi, kterých si při rychlejší jízdě ne vždy stihnete všimnout.

Je však třeba poznamenat, že má své specifické bezpečnostní nevýhody, které je třeba při jízdě zohlednit. Výrobce vsadil na extrémně nízkou hmotnost a zároveň chtěl dosáhnout maximální skladnosti a bezúdržbovosti. Tyto koloběžky jsou tak světovou jedničkou v nízké hmotnosti, ale někde se úspora hmotnosti projevit musela. Koloběžka tak nemá klasickou přední mechanickou brzdu, ale pouze elektromagnetickou přední brzdu, která však poměrně účinně brzdí přední kolo, a zároveň dobíjí baterii.

Brzdný účinek lze dobře dávkovat pomocí brzdové páčky, ale vyžaduje to trochu cviku a předvídavosti, takže doporučujeme jezdit prvních několik kilometrů se zvýšenou opatrností, dokud si na tento způsob brzdění nezvyknete. Zadní kolo je však vybaveno přídavnou nezávislou mechanickou bubnovou brzdou, která se ovládá klasickou brzdovou páčkou na řídítkách, podobně jako u jízdního kola, a tento způsob brzdění je překvapivě účinný a zadní kolo můžete snadno zcela zablokovat.

S trochou předvídavosti a rozumné jízdy proto můžete koloběžku vždy bezpečně zastavit. Brzdný účinek na zadní kolo je mnohem pohodlnější než u jiných modelů E-Twow. Přídavná zadní brzda u tohoto modelu tak částečně eliminuje nevýhody ostatních modelů řady, které nemají klasickou mechanickou brzdu.

Modely s předními i zadními mechanickými brzdami samozřejmě brzdí lépe a zkušený jezdec s nimi vždy dokáže zastavit na kratší dráze. Ty jsou však obecně o dost těžší a náročnější na údržbu. Proto si při jízdě na této koloběžce vždy nechte dostatečnou rezervu pro brzdění. Pokud si nejste jisti, že vám nikdo nemůže skočit do cesty, zpomalte. Přítomnost mechanické bubnové brzdy této koloběžce velmi prospěla a díky ní je jízda na ní opět o něco bezpečnější a bezstarostnější.

Design

Design je přísně podřízen funkčnosti, minimální možné hmotnosti a skladnosti. Koloběžka se proto vzdala některých designových prvků a používá základní tvary a industriální vzhled. Minimalistické rozměry a hmotnost si vyžádaly minimalistický design využívající základní tvary, které však působí uceleným dojmem, na který si rychle zvyknete.

Kabeláž je integrovaná do těla koloběžky (s výjimkou brzdového lanka), je vedena v řídítkách a uvnitř koloběžky, takže minimalistický design není narušen změtí volných kabelů.

Displej, jeho ovládací prvky a přední světla jsou přehledně umístěny tak, aby byly po ruce i během jízdy. Díky své skladnosti je koloběžka neuvěřitelně kompaktní a ve složeném stavu vypadá opravdu elegantně. Skvěle proto vypadá i v restauraci nebo kavárně, kam dokonale zapadne a nepůsobí nevhodně ani nepatřičně. Díky svému designu vypadá ještě lehčí, než ve skutečnosti je, a náhodný pozorovatel si na první pohled ani nevšimne, že se jedná o výkonnou koloběžku s vlastním pohonem, a zařadí ji spíše mezi klasické odrážecí koloběžky.

Model GT SL vypadá nejmoderněji z celé řady díky novému silikonovému povrchu platformy, zcela novému skládacímu mechanismu a také delší platformě.

Naše hodnocení

Celá řada koloběžek od výrobce E-Twow patří mezi naše nejoblíbenější a nejprodávanější koloběžky. Jedná se bezpochyby o nejlepší ultralehké elektrické koloběžky do města na světě. V této hmotnostní a výkonnostní kategorii nemají přemožitele, ze stovek výrobců je v této kategorii nikdo nepřekonal a pravděpodobně ani v dohledné době nepřekoná.

Společnost E-Twow se již deset let specializuje na ultralehké koloběžky, a proto má v této kategorii největší zkušenosti. Na rozdíl od jiných značek se zaměřují pouze na to, v čem jsou nejlepší, a proto věříme, že budou této kategorii ještě dlouho kralovat.

Tato koloběžka zvládne jezdce do 110 kg, prudší stoupání a má také klasickou zadní bubnovou brzdu. Přítomnost mechanické brzdy je obrovskou výhodou z hlediska bezpečnosti a jízdního komfortu.

K celé řadě E-Twow koloběžek máme skladem stovky náhradních dílů a známe je nazpaměť, takže při nákupu máte jistotu rychlé opravy, pokud se k koloběžkou něco stane.

Velkou výhodou je také originální příslušenství přizpůsobené koloběžce, jako je praktický držák pro snadnější přenášení, batoh pro přenášení koloběžky na zádech s kolečky (lze jej táhnout za sebou jako zavazadlo), praktická kapsa na řídítkách (například pro nabíječku nebo peněženku) nebo držák na mobilní telefon.

Můžete také přikoupit druhou nabíječku, abyste měli jednu doma a druhou například v práci. O kvalitě této řady svědčí i to, že ji od E-Twow kupují a pod svým jménem prodávají i další značky, protože koloběžku takových parametrů vyrobit nedokážou – například SXT (Německo), Uscooters (USA), Zoom (Asie), Powero (střední Evropa).

 

O značce

E-Twow patří mezi nejstarší značky elektrických koloběžek na světě, elektrické koloběžky totiž vyrábějí už deset let. Jde o jednu z mála značek, které sídlí v Evropě, konkrétně v Německu nedaleko Stuttgartu a v Rumunsku. Zakladatelem značky je Dr. Sorin Sirbu, který dodnes osobně dohlíží na výrobu, která probíhá stejně jako u ostatních značek v Číně. Na E-Twow je úžasné, že i po deseti letech následují svůj původní cíl - vyrábět nejlepší ultra-lehké elektrické koloběžky do města. Možná i díky tomu, že se nenechali zlákat do nových segmentů své koloběžky neustále zdokonalují a ty jsou každým rokem vždy o trošku lepší a spolehlivější. Postupnou evolucí se dopracovali k modelům, které nemají na světě konkurenci a v poměru váha / výkon / pohodlí / skladnost nenašli přemožitele. Prodávají se ve více než 40 zemích světa a soustředí se i na ekologický aspekt výroby. S E-Twow udržujeme dlouhodobě výborné vztahy a vidíme, že pracují s nadšením a s přesvědčením o ekologické smysluplnosti osobní elektromobility.

Výkonnostní parametry, hodnoty udávané výrobcem Voltride: 

  • Hmotnost s baterií 13,2 kg 
  • Doba nabíjení 4 h 
  • Max. rychlost 35 km/h 
  • Špičkový výkon 700 W 
  • Dojezd 41 km 
  • Baterie 48V 7,8Ah 374,4Wh
Barva: Černá, Bílá, Šedá
Rychlost (km/h): 36
Hmotnost: 13
Dojezd (km): 40
Výkon (W): 700
By use: For adults, For kids, Folding, City

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Alternativní produkty

Povolte prosím YouTube videa a cookies

Cookie consecMomentálně jsou blokovány všechny skripty, včetně vložených youtubových videí s našimi produkty. Pro bezproblémový chod prosím povolte všechny cookies.

E-shop HOPsej.cz přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na e-shopu připravujeme jeho obsah a podle toho vám zobrazujeme nabídky a produkty o které máte zájem. 

Toho docilujeme používáním souborů cookies a dalších síťových identifikátorů, které mohou obsahovat osobní údaje. My a partneři máme k těmto údajům na vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Kliknutím na tlačítko „Přijmout všechny soubory cookie" vyjádříte svůj souhlas s užitím souborů cookies a s užitím a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Níže najdte podrobné informace:

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení