vesta reflexní dětská 3-10 roků včelka

Dostupnost: Do týdne ;-)

vesta reflexní dětská 3-10 roků včelka Čtěte více

Výrobce: Altima

210 Kč s DPH

Našli jste lepší cenu?


pro děti 3-10letRozměr:výška 40cm, šířka 48cm
Polovina chodců umírá za snížené viditelnosti, stejné riziko se týká také cyklistů.

Obrázek jasně ukazuje, že různé barvy jsou viditelné z různé viditelnosti. Reflexní materiál je v noci vidět na 3x větší vzdálenost než bílé oblečení a více než na 10x větší vzdálenost než oblečení modré.Tyto vzdálenosti zásadně ovlivňují to, zda se nám řidič vyhne nebo ne. Vždyť při rychlosti 90km/h potřebuje řidič nejméně 38 metrů (ujede za 1,5 vteřiny) jenom na to, aby si uvědomil nebezpečí a začal reagovat. A zabrzdí za dalších 40 metrů. Jede-li v protisměru další auto, naše viditelnost bude ještě horší.

Pouze reflexní materiály zaručí chodci nebo cyklistovi, že řidič bude mít šanci včas reagovat.CO jsou reflexní materiály?Jsou to materiály, které jsou schopny odrážet dopadající světlo až na vzdálenost 200 metrů. Reflexní páska i na velmi velkou vzdálenost vytváří na tmavém pozadí kontrast, který řidič při nasvícení reflektory okamžitě spatří.V tabulce se můžeš podívat, na jakou vzdálenost tě v noci uvidí řidič, pokud budeš mít oblečení určité barvy.Rozdíl viditelnosti

PROČ nosit reflexní materiály?"Vidět a být viděn" - je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích. Za snížené viditelnosti platí dvojnásob. Řidiči, kteří zranili chodce nebo cyklistu, se shodují na tom, že ho neviděli vůbec nebo příliš pozdě.Každoročně umírá na našich silnicích 70% chodců za snížené viditelnosti.KDO by měl používat reflexní materiály?Reflexní materiály pomáhají ochránit ty nejzranitelnější na silnicích. A to jsou .... CHODCI a CYKLISTÉ.KDY bys měl používat reflexní materiály?Díky reflexním materiálům budeš na silnici lépe viděn v noci a za snížené viditelnosti, to je hlavně když:
  • je mlha


  • hustě prší


  • sněží


  • v zimě a na podzim je zatažená oblohaV tmavém oblečení jsi na silnici ve tmě jako chodec nebo cyklista téměř neviditelný. Zatímco ty svítící auto vidíš, řidič tě bez použití reflexních materiálů uvidí až ve vzdálenosti několika metrů!


Nový komentář

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info